Tags

, , ,

Juhoafrické sucháre, nazývané „rusks“ v angličtine alebo „beskuit“ v afrikánštine, sú tradičné raňajkové a desiatové jedlo afrikánskych ľudí. V Juhoafrickej republike ich piekli a sušili už od konca 17. storočia a to z dôvodu jednoduchého uchovania pri cestách na dlhé vzdialenosti bez možnosti chladenia potravín.

Ich použitie pokračovalo cez Veľký pochod (hromadná migrácia časti Búrov z Kapskej kolónie do vnútrozemia na východ a severovýchod Južnej Afriky), cez búrskej vojny až po súčasnosť. Sucháre sa pred zjedením typicky namáčajú do kávy alebo čaju. (Zdroj: Wikipedia)

Recepty ruskov sú rôzne, ale základ rovnaký. Tento recept som dostala od svokry, ktorá ich takto pečie už roky a je naozaj výborný. Vždy recept trošku obmieňam, takže zakaždým je výsledok iný, ale o tom je predsa pečenie a varenie – o tvorivosti 😉

1

SUCHÁ ZMES:

6 hrnčekov hladkej múky – zväčša dávam celozrnnú špaldovú múku (dodá ruskom orieškovú chuť)

2 hrnčeky ovsených vločiek

semiačka/oriešky podľa chuti – slnečnicové semiačka mandľové lupienky, atď.

môže a nemusí sa pridať aj sušené ovocie – hrozienka, brusnice atď.

6 lyžičiek prášku do pečiva alebo sódy bikarbóny

1 lyžička soli

Všetko spolu zmiešame.

Ja často mením pomer ovsených vločiek a múky na 4:4, resp. 5:3 . Ovsené vločky, semiačka a sušené ovocie sa pre zjednodušenie môžu vymeniť za müsli, kde to už je všetko zamiešané.

MASLOVÁ ZMES

1 a 1/2 hrnčeka cukru – vhodný je trstinový cukor

250g rozpusteného masla

Vymiešame do krémova.

Do zmesi ďalej pridáme

1/2 hrnčeka oleja

2 vajíčka

400-500g cmaru – ten často nahrádzam hustým bielym jogurtom, kyslým mliekom, dokonca aj kyslou smotanou, alebo kombináciou niektorých z nich.

2

Suchú a maslovú zmes spolu zmiešame a vyrovnáme na plech s papierom na pečenie. Zmes narežeme na tenšie “prsty” a pečieme v rúre na 180°C približne 30-35 minút. Ja pečiem v teplovzdušnej, tak teplotu znižujem na 170-175°C a pečiem trošku kratšie (25-30 minút). Špajdľou kontrolujem, či sú upečené.

3

Keď vychladnú, opäť ich nakrájame a rozložíme na 2 plechy.

4

Sušíme v rúre pri 100-110°C približne 3 hodiny a necháme v rúre až kým vychladnú. Rúru je potrebné nechať počas sušenia pootvorenú, aby mohla vlhkosť unikať. Stačí dať drevenú varešku do dvierok.

5

A potom už len namočíme do čaju a Mňam! 🙂

6

Advertisements